Držák na TV umožní zavěšení televizoru na stěnu fixní (pevné), sklopné (náklon směrem dolů), kloubové (otočné) a výškově nastavitelné nebo na strop (stropní). Své oblíbené pořady si tak můžete vychutnat ve větším komfortu. V nabídce naleznete držáky určené pro televizory typu LCD, LED a PLAZMA různých značek jako Samsung, LG, Sony a mnoho dalších. Naše držáky jsou univerzální, je třeba se řídit pouze nosností držáku a VESA standardem. Nechejte si poradit s výběrem držáku na televizi zde. Při montáži konzole do sádrokartonu je nezbytné použít molly kotvy, aby se zabránilo riziku pádu."


Zobrazit více

Filtrace

Filtrace

odmm
Více
Více
Více
odmmdomm
oddo
odkgdokg
Vymazat všechny filtry

Produkty

VESA držák by neměl chybět v žádné domácnosti. Moderní televize jsou konstruovány pro zavěšení na zeď neboli stěnu. Umístěním televize na zeď ušetříte mnoho místa. Dle požadavků, kam chcete TV umístit a zda s ní budete chtít manipulovat, zvolíte vhodný držák na televizi

Koupili jste si televizi v elektru jako Planeo, Okay, Datart nebo Alza a potřebujete držák na TV? Nevadí, naše držáky jsou univerzální na všechny značky TV jako Samsung, LG, Sony a spoustu dalších... Najdete u nás i držáky Strict Brand, Fiber Mounts i Alzaergo.

Fixní

Pevné držáky nabízejí možnost zavěšení televizoru na stěnu jako obraz. Doporučujeme na svislé plochy a do míst, kde není potřeba s televizorem dále manipulovat. Nevýhodou je, že nemůžete dále manipulovat s televizí (otáčet či sklápět). Avšak za výhodu považujeme velkou nosnost a malou vzdálenost od zdi (je nutné dát si pozor na vývod kabeláže k TV). Další výhodou označujeme jejich univerzálnost, ale i zde je třeba se řídit VESA normou a hmotností TV. Cena u tohoto typu držáku je nízká, neboť nabízí základní zavěšení. 

Sklopné (s náklonem)

Jsou velmi podobné držákům fixním (pevným), jako bonus však nabízí možnost sklopení obrazovky směrem dolů, případně nahoru. I přes to nabízejí poměrně velkou nosnost a malou vzdálenost od zdi. Vhodné jsou tam, kde je nutné sklopení TV pro optimální pozorovací úhel. S tímto držákem není možné otáčet do stran. Liší se systémem náklonu, vzdáleností od zdi, nosností, velikostí a náklonem, kterého lze dosáhnout. 

Otočné (kloubové)

Tyto držáky nabízejí sklopení a otočení televizoru do požadovaného úhlu a také odsunutí TV od zdi. S výsuvným ramenem jsou vhodné i pro instalaci TV do rohu místnosti. Často je možné tento držák natočit TV až kolmo ke zdi (dle typu držáku a dle šířky televize). Nabízejí uživateli velký komfort a pohodlí při sledování oblíbených pořadů. Cenově jsou kloubové držáky na vyšší cenové úrovni než fixní a sklopné. Vše se odvíjí od velikosti televize a od požadavků zákazníka. 

Stropní (na strop)

Jsou určeny k zavěšení televize na strop. Vhodné jsou tam, kde není možné použít ostatní držáky. Jedná se především o prostory, kde není zeď. Všechny držáky na strop jsou vybaveny systémem pro skryté vedení kabeláže a dle typu nabízejí natočení do stran, sklopení nebo výškové nastavení TV. Liší se především vzdáleností od stropu, velikostí a nosností. Některé druhy nabízejí uchycení i více obrazovek.

Výškově nastavitelné

Držák TV s výškovým nastavením patří mezi nejluxusnější držáky na trhu. Nabízejí největší komfort a pohodlí. Nechybí náklon televize, natočení do stran, odsunutí TV od zdi a samozřejmě výšková polohovatelnost. Televizi si tak během okamžiku nastavíte do ideální polohy. Dejte si pozor na minimální hmotnost televizoru, aby se TV na držáku samovolně nevracela do tzv. horní polohy.

Stolní podstavce

Ztratili jste originální podstavec pod televizi? Ať máte TV značky Samsung, LG, Sony, Panasonic a další... vyřeší to naše univerzální stojánky pod TV. Podstavce pod TV (někdy také stolní stojany na TV) nahrazují klasické stojánky, které jsou součástí balení TV. Dle typu podstavce je možné s televizí otáčet do stran, nebo lehce sklápět. Designové podstavce pod TV mají například skleněnou podstavu. Jsou univerzální dle VESA standardu a váhy televizoru.

Jak vybrat držák na TV?

Při výběru televizního držáku jsou důležité jen dva parametry:

  • VESA standard jsou závity na zadní straně TV, důležitá je vzdálenost mezi nimi (šířka x výška). Tento údaj je nutné zjistit, nebo změřit. Podrobnější informace najdete v článku Co je to VESA standard.
  • Nosnost držáku pak musí být dostatečná, aby držák zvládl zátěž TV. Váhu televize vždy počítejte bez podstavce. Je dobré si ponechat i nějakou rezervu.

Velikost úhlopříčky není důležitá, je pouze orientační.


V naší široké nabídce najdete držáky televize několika značek jako Haltimo, Fiber Mounts, Strict Brand, NB - NorthBayou, Kaloc, FN - Fiber Novelty, MC - Maclean, Edbak, ErgoSolid, OMB a Stell.