Jak připojit monitor k notebooku přes HDMI

Připojení monitoru nebo tv k notebooku přes HDMI je snadný způsob, jak zvětšit obrazovku a zlepšit zobrazení. Nejprve je třeba zjistit, zda váš notebook i monitor, popřípadě televize podporují HDMI připojení. Poté budete potřebovat HDMI kabel, který se liší podle délky a kvality.

Typy HDMI kabelů

Existují tři hlavní typy HDMI kabelů: HDMI standard, HDMI high-speed a HDMI ultra high-speed. HDMI standard je nejběžnější a nejlevnější a bude stačit pro běžné použití. HDMI high-speed je rychlejší a vhodný pro přenos vysokého rozlišení obrazu. HDMI ultra high-speed je nejrychlejší a nejkvalitnější, ale také nejdražší.

HDMI kabel 8K

Jak postupovat při propojení pomocí HDMI kabelu

1.Připojte HDMI konec kabelu do HDMI portu na notebooku. Port se obvykle nachází na zadní straně nebo na boku notebooku, pokud váš notebook nemá HDMI port, můžete použít jiné způsoby propojení s monitorem nebo televizí. Například můžete použít redukci HDMI-VGA nebo HDMI-DVI, která umožňuje připojení HDMI kabelu k portu VGA nebo DVI na notebooku.

2.Připojte druhý konec kabelu do HDMI portu na monitoru nebo televizi. Tento port se obvykle také nachází na zadní straně nebo na boku zařízení.

3.Zkontrolujte, zda je notebook zapnutý a zda je monitor nebo televize zapnutá a zapojená do zdroje energie.

4.Na notebooku přejděte do nastavení zobrazení a zkontrolujte, zda je zvolený HDMI jako výstupní zařízení. Pokud se na monitoru nebo televizi nezobrazí obraz, zkuste změnit nastavení zobrazení na notebooku nebo restartovat notebook.

5.Pokud se na monitoru nebo televizi objeví obraz, měli byste být schopni propojit notebook s tímto zařízením pomocí HDMI kabelu. 

Nevíte si rady?

My vám poradíme

Do poradny

poradce@televiznidrzaky.cz
+420 778 757 552