Jak velký monitor si koupit

Velikost monitoru je vlastně velikost úhlopříčky. Měří se vzdáleností z levého horního rohu do pravého spodního a udává se v palcích. 1" = 2,54 cm.  

Díky velikosti monitor úhlopříčky můžete zjistit, jak velký monitor vybrat. Podle funkce, na kterou ho chcete používat, zvolíte správnou velikost. Např. monitor pro grafiky by měl mít minimálně 27". Herní monitor pro PS4, mají minimální úhlopříčku 22". 

  • Na běžnou práci do 24"
  • Běžné monitory 24"
  • herní monitory od 24"
  • grafické monitory od 28"

Co je to rozlišení monitoru a proč je důležité?

Rozlišení monitoru úzce souvisí s velikostí úhlopříčky. Značí počet obrazových bodů (pixelů), ze kterých je obraz složen. Zvolit vhodné rozlišení je důležité, aby obraz byl dostatečně ostrý a odpovídal dané kvalitě. 

  • Hraní her: Full HD, 1920 x 1080 px.
  • Běžné použití, práce: 2K, 2560 x 1440 px.
  • Editace videí, úprava fotografií: 4K, 2096 x 2160 px.
  • Grafika: QHD, 2560 x 1440 px.

Kde monitor na stole umístit?

Monitor na stole mějte umístěný zhruba 50 - 80 cm od Vás. Vzdálenost by měla být přibližně na délku paže. Abyste dosáhli správné ergonomie sezení, ideálním řešení může být stojan pro monitor. Díky němu budete mít monitor ve výši očí tak, aby pohled na obrazovku byl na středu. A lehce jej zakloníte dozadu. Monitor umístěte kolmo k oknu, aby nedocházelo k odrážení slunečních paprsků a oslňování. Držák na monitor

Porovnání rovného a zakřiveného monitoru 

Rovný monitor je standardní záležitost. Hodí se pro běžnou práci a každodenní použití. Pro grafické použití je též vhodný rovný monitor.  

Zakřivený monitor nabídne skvělé řešení pro herní užití a sledování filmů. Stále však záleží na Vaší preferenci. 

Polohovatelný držák

Tipy na nejlepší držáky na monitory 

Na závěr Vám přinášíme pár typů pro snazší výběr. Držák na monitor Vám umožní lehce s monitorem manipulovat a upravit si ho do výšky, do které potřebujete. Nemusíte se tak přizpůsobovat místu, kde je pevně umístěn. 


                                                                               

Nevíte si rady?

My vám poradíme

Do poradny

poradce@televiznidrzaky.cz
+420 778 757 552