Jak vybrat držák na telefon

Výběr držáku na telefon je jednoduchou záležitostí. Ve většině případů je nutné si ohlídat pouze rozměry telefonu a také si uvědomit, co od držáku očekáváte a kam chcete mobilní telefon (držák) umístit.


Do auta

Držáky na mobil do auta umožní snadné a bezpečné uchycení. Držák je výborným pomocníkem při využití handsfree nebo GPS. Existuje několik typů držáků, které můžete použít. Použitím držáku zvyšujete také bezpečnost jízdy.

Držáky do větrací mřížky nabízí snadné a bezpečné uchycení, neboť nebrání řidiči při výhledu z vozidla. Některé držáky nabízí i možnost natočení či sklopení. Uchycení telefonu je řešeno pomocí roztahovacích ramen, které se díky pružině po uchycení telefonu secvaknou a pevně telefon drží. Jinou možností uchycení jsou roztahovací packy nebo magnetDalší možností, kam v autě umístit držák s telefonem, je sklo. Zde je však mít na paměti, zda nebudete mít příliš omezen výhled z vozidla - je třeba zvolit takové umístění umístění, aby nebyla ohrožena bezpečnost jízdy. Některé typy držáků na sklo jsou vybaveny i krátkým ramenem, tudíž je možné držák nastavit. 

Uchycení telefonu je opět ve většině případů řešeno roztahovacími packami. Při výběru je třeba dát si pozor na velikost telefonu (především na jeho šířku), aby v případě roztahovacích pacek byl prostor mezi nimi pro telefon dostatečný.


Držák na mobil na sklo


Na kolo  

Držáky na kolo jsou výborným doplňkem pro jízdu. Díky nim můžete mít telefon neustále pod kontrolou a sledovat například spuštěnou mobilní aplikaci pro jízdu na kole, poslouchat oblíbenou hudbu nebo používat GPS. Umístění na řídítkách je bezpečné a pohodlné. Pomocí utahovacího šroubu se držák pevně dotáhne k řídítkům - nebude tak hrozit pád držáku. 

Opět pomocí roztahovacích pacek se držák roztáhne na potřebnou velikost pro uchycení telefonu. Platí tedy to samé, co u předchozích, je třeba si pohlídat hlavně dostatečnou šířku pacek v závislosti na šířce telefonu. Některé typy držáků nabízí pro větší bezpečnost ještě gumu, s jejíž pomocí zajistíte větší stabilitu na držáku. 

Držák na mobil na kolo HS-1102


Na stůl, na zeď,...

Mobilní telefon je dnes možné uchytit téměř kamkoliv. Oblíbenými se stávají držáky na stůl s ramenem. Rameno umožní nastavit telefon do pohodlné polohy pro psaní či sledování videí. Téměř samozřejmostí jsou již nejrůznější stojánky, které jsou v 99% univerzální a slouží pro efektivní a elegantní odložení telefonu. 

V poslední době se také oblíbenějšími stávají držáky na stěnu. Do těchto držáků je možné pak telefon (případně dle velikosti také tablet) vložit a sledovat videa nebo se při vaření držet receptu bez použití rukou. 

Stolní stojánek na tablet HS-2005

Na závěr  

S nadsázkou se dá říci, že držáky na mobilní telefony jsou zcela univerzální. Jediným omezením je maximální roztažitelnost pacek u některých typů (zmíněno výše). Vzhledem k nízké hmotnosti mobilních telefonů není nutné řešit nosnost držáků. Důležité je tedy si uvědomit co od držáku očekáváte a zda je pro vás důležitý design. 


V případě, že si nejste jisti výběrem, nebo jen nemáte čas na studování, neváhejte nás kontaktovat. Rádi a rychle vyhotovíme nabídku s několika typy držáků přímo pro vás.


Kontaktujte nás na e-mailu poradce@televiznidrzaky.cz nebo rovnou zavolejte na +420 778 757 552


Nevíte si rady?

My vám poradíme

Do poradny

poradce@televiznidrzaky.cz
+420 778 757 552