Jak vybrat polohovací stůl?


Výškový rozsah

Při výběru stolu je nejdůležitější výškový rozsah. Pro správné použití platí určitá pravidla. Stoly s nastavitelnou výškou se standardně prodávají s rozsahem od 70cm do 120cm, což odpovídá průměrně vysoké postavě (od 165cm do 195cm). Pokud jste výškově menší nebo větší, dají se zakoupit i stoly s výškovým rozsahem od 60 do 130cm. 

Vsedě je důležité sedět vzpřímeně s narovnanou krční páteří a nehrbit se. Vhodné je mírně se naklonit pánví vpřed. Výška stolu by měla být stejná s výškou loktů tak, aby nevisely ve vzduchu a svírali 90° úhel. Také v koleni by měl být úhel 90°, rozkročené na šířku pánve a mít celé plosky nohou na zemi. Výše monitoru by měla být níže - horní hrana v úrovni očí. Tak dosáhnete správné ergonomie sezení.

Vestoje byste měli stát vzpřímeně, s rovnými zády a krkem. Ramena uvolněná, lokty svírají pravý úhel, chodidla rovnoměrně zatížená.

Výškově nastavitelný stůl výškové nastavení

Typy pohonu 

Mechanicky polohovatelný stůl funguje pomocí kliky. Otáčením zvedáte nebo snižujete stůl do potřebné polohy. Výhodou mechanického pohonu je nižší cena. Nevýhodou je náročnější manipulace a zdlouhavé nastavení výšky.

Elektricky nastavitelný stůl využívá motor. Elektrický pohon je pohodlnější a rychlejší (změna výšky do požadované pozice zabere pár sekund). Velkou výhodou je paměťový systém, který uloží Vaše nastavené pozice. Pak jen stačí zmáčknout tlačítko a stůl vyjede do požadované polohy. Dále také můžete nastavit alarm, který v pravidelných intervalech zvukovým signálem upozorní, že je čas změnit polohu. Lepší stoly jsou vybaveny i antikolizním systém, s funkcí zabránit poškození při střetu s překážkou.

Výškově nastavitelný stůl elektrický

Velikost rámu 

Můžete zakoupit stoly s deskou nebo pouze rám, do kterého si zakoupíte desku dle Vašich preferencí. Velikosti rámů se pohybují v různých rozměrech, od toho se bude odvíjet i výběr desky.


Jak velkou zvolit desku stolu 

Velikost desky na stůl se odvíjí dle výběru rámu a Vaší potřeby. Měla by být co největší, aby se Vám na ni vešlo vše, co potřebujete. Rozměry se odvíjejí od jeho tvaru. Na výběr může být obdélný, vykrojený nebo rohový. Ty největší mohou mít nosnost až 125kg. Pokud potřebujete dost místa pro dostatečně velkou desku pracovního stolu, nabízíme Vám skvělý kompromis v podobě rohového rámu pro polohovatelný stůl

Jak vybrat desku a kde ji koupit

Desku dle Vaší preference můžete sehnat v prodejnách OBI nebo UNI Hobby. Lze vybírat z lamina, dřevotřísky nebo masívu. Tu si můžete nechat vyrobit u truhláře nebo objednat přes internet. 


Tipy na závěr

Na trhu existuje nepřeberné množství výškově nastavitelných stolů. Proto Vám přinášíme pár tipů konkrétní stolů. 

Rozhodli jste se pro elektricky nastavitelný stůl a chcete přijatelnou cenu? Nabízíme Vám tento elektricky nastavitelný rám. Jeho výhodou je nízká cenu, má nejnižší cenu na trhu. 

Nebo Vám můžeme nabídnout stůl s nejlepším poměrem ceny/kvality:

https://www.televiznidrzaky.cz/hs-b122a. Jeho velkou předností je vysoká nosnost, uložení až 4 pozic a velký výškový rozsah.

V případě, že chcete investovat do kvalitního stolu, doporučujeme Vám rám nejvyšší kvality: https://www.televiznidrzaky.cz/hs-r21b, který se pyšní nejvyšší nosností, uložení až 3 pozic a teleskopicky nastavitelnou šířkou stolu podle velikosti desky.


TIP: Pokud hledáte stůl pro dva, máme speciální výškově nastavitelný stůl pro dva: https://www.televiznidrzaky.cz/hs-et223hib


Nevíte si rady?

My vám poradíme

Do poradny

poradce@televiznidrzaky.cz
+420 778 757 552