Jak zjistit typ televize


Kde najdu název TV?

Máte televizi např. Samsung, chcete si k ní pořídit originální držák na televizi, ale nevíte, jaký držák vybrat? 

Jsou dva způsoby, jak držák vybrat, a to podle názvu televize, pokud ho nedokážete zjistit, tak podle VESA standardu a hmotnosti televize. Přečtěte si článek jak vybrat držák na TV.

Pokud chcete vybrat držák podle názvu televize, tak jej musíte nejprve najít, většinou bývá ve tvaru jako „Samsung UE55TU8072“ a najdete ho:

1. Na štítku na zadní straně TV

Každá televize je vybavena štítkem, kde najdete výrobní údaje o daném televizoru. Model, typ nebo sériové číslo, to vše objevíte na štítku, který se nachází na zadní straně TV. Nezabere to ani pár minut a budete vědět, co jste potřebovali. Pokud však už není nálepka čitelná, stále je dost možností, jak údaj zjistit.

2. Ve faktuře

S každým zbožím Vám přijde faktura, obsahující důležité údaje o výrobku. Přesto však po skončení záruky spousta lidí fakturu vyhodí, ale občas ji můžete najít ještě v e-mailu. 

3. Návod

V tom případě doporučujeme prostudovat návod, i v něm naleznete vše, co potřebujete znát. 

4. Na krabici

Dalším tipem, kde může údaj být, je originální krabice od výrobku. 


Pokud jste televizor zakoupili online, zkuste do internetového prohlížeče zadat: „Televize Samsung 55“ (nebo jinou úhlopříčku) a zkusit pohledat Váš model.

Jestli se Vám ani tak nepodaří nalézt odpověď, v chytré smart televizi můžete najít parametry v nastavení, pomocí QR kódu, který stačí naskenovat do telefonu. Nebo vyhledat: Nabídka > Podpora > „Kontaktovat Samsung“ nebo „O tomto televizoru“.

Až název najdete, zadejte ho k nám do filtru „Název TV“  a zobrazí se vhodné držáky pro Váš televizor. Pokud si stále nejste jistí, jaký držák vybrat, zavolejte nám +420 778 757 552 nebo napište poradce@televiznidrzaky.cz.


Nevíte si rady?

My vám poradíme

Do poradny

poradce@televiznidrzaky.cz
+420 778 757 552