SEOloger naživo 2022 aneb o držácích ví už i SEO konzultanti

Tento článek bude tak trochu vybočovat z ostatních článků, ale chuť napsat hodnocení této výborné akce a dát to “ven” byla velká.
Konečně. Jedna z nejlepších konferencích (pro nás nejlepší) z oblasti online marketingu, opět ožila. A protože jsme jako jedni z mála nechyběli ani na jednom ročníku, nemohli jsme toto setkání nechat ujít. 


Kde se to všechno odehrálo

Akce se tradičně koná na Vysočině v hotelu Skalský dvůr nedaleko Bystřice nad Pernštejnem. Místo je super, všichni to mají zhruba stejně, jen my z toho Hodonína klasicky nejdál. Ale nestěžujeme si, protože po cestě s Vojtou probereme věci, na které v kanceláři není čas.


Vy děláte držáky jo?

Přijíždíme klasicky těsně před koncem večeře, takže nemáme příliš velký výběr, ale nevadí nám to. 

Na této akci nejčastěji dostáváme jednu a tu samou otázku (spíš jsou to 2v1). A vlastně nejen na této akci, ale vždy, když někomu řekneme, co děláme.

“Vy prodáváte držáky na televize jo? Tím sa dá uživit?”. Odpověď máme předpřipravenou jako v supportboxu. 

Jo, prodáváme televizní držáky. Dokonce i držáky na mobil, stojany na TV a …no však se můžete podívat. A baví nás to. A ano, dá se tím uživit. Začátky byly ani ne tak náročné, jako spíš dlouhé. Prostě nejde to hned. 


Bohužel v hotelu žádné nové držáky neshánějí. Ty v pokojích tam mají co pamatujeme první ročník SEOlogeru. V tom je trošku nevýhoda našeho businessu. Koupíte si držák a ten vydrží klidně 10 let. Takže prosím příště každý, kdo “zajistí” aby byl potřeba na jeho pokoji nový držák, dostane od nás odkaz. A nebo pivo na baru. :-D


Přednášky stály za to

Hodnocení se dělá až na konci, já ho s dovolením dám už sem. Shodli jsme se, že letošní přednášky byly 100% nejlepší ze všech ročníků. Výběr témat i řečníci byli super.


Kuba Rejnuš nám řekl, co dělat a nedělat aby byl klient spokojený a my nebyli za blbce. Skvělá přednáška po propařené noci. Hodnotu přednášky zvyšuje i to, že Kuba jako správný SEO konzultant od nás držák má

Ondra Meier nám ukázal SEO pro velké zpravodajské weby. Jeho přednáška byla z našeho skromného pohledu asi nejlepší.

Zdeněk Dvořák (Linki) nám dal nápovědu, co dělat, když dostanete penalizaci od Google. My to víme. Zvedeneme telefon a voláme Linkiho, protože jeho úspěšnost 3 ze 3 mluví jasně. On má ty placené nástroje, které my si dovolit nemůžeme. Přece jenom prodáváme jen držáky.

Michal Binka a Tomáš Zahálka uspořádali grilovačku bez masa. Na Shoptet. Chudák Ondřej Chvojka, který jakožto zástupce Shoptetu si jistě vychutnával pohledy všech přítomných, když zazněla nějaká ta chyba. A nebylo jich málo. Doufáme, že mu z toho nezamotala hlava, protože práci má tak na dva roky zadanou.

Panelovka s pivkem na stole které se se zúčastnili všichni přednášející. Zajímavé témata napříč světem SEO. Pavel měl na stole mikrofon, takže předpokládám, že nahrávku zveřejní.Co nám chybělo

RUM! Teda ne, že by nebyl na baru, to jo. Ale degustace. To je asi jediné mínus. Za nás to bylo velké a příjemné zpestření minulého ročníku a je škoda, že se letos vynechalo. Snad bude příště. Kdyby bylo potřeba, klidně přivezeme nějaké vzorky. Nějaká Boženka se najde.Proč jsme si to oblíbili?

Toto by možná vydalo na celý článek. Takže ve zkratce. Neformální akce, kde se můžete chovat jako doma a všem to bude jedno. S pivem nebo vínem na přednášku? Co by ne. Chceš si s někým pokecat? Zjistit co dělá nebo jen třeba získat zajímavý kontakt? Tak to prostě udělej. Přisedni si a začněte konverzaci. Easy. Pak třeba zjistíte, že na Mallorce (doufám, že to bylo tam) se odehrávají velmi zajímavé akce večer (doufám, že Richard Klačko příští rok posune laťku zase výš) a nebo že dá bavit i prodejem dětských plenek. 


Chuť jsme si spravili alespoň na fotbálku Jen nás mrzí, že jsme dali jen dva matche. Pozitivum je však to, že mě u toho nikdo nepoprskal vodou, jako minule Lukáš Pítra. Takže v Taste potrénujte, my jsme fotbálek z důvodu málo místa nehráli asi rok (jo a kdyby se vám v kanclu hodily držáky na monitory, tak dejte vědět). Případně se zastavte na trénink do Hodonína. 

Tak příští rok zase na značkách. Budeme tam!


P.S. Doufám, že nebudete jak Míra Stříška a držák na TV si koupíte od nás a ne od konkurence!Hodnocení ostatních účastníků:


Martin a Vojta - Ti s těma držákama

Nevíte si rady?

My vám poradíme

Do poradny

poradce@televiznidrzaky.cz
+420 778 757 552