Typy TV držáků

<< zpět na průvodce


Velký a kompletní přehled všech dostupných druhů televizních držáků. Pokud nevíte, který druh držáku zvolit, tak zde se dozvíte výhody jednotlivých druhů. Na konci každého popisu vždy najdete několik námi doporučovaných držáků, které na základě dlouholetých zkušeností můžeme bez obav doporučit.Fixní (pevné) držáky na TV

Fixní TV držáky se vyznačují velkou nosností a velmi malou vzdáleností od zdi. S fixními držáky nelze nijak manipulovat (nelze natáčet do stran ani sklápět). Doporučujeme je tedy do míst, kde není potřeba s televizorem dále manipulovat. 

Vzhledem k minimální vzdálenosti od zdi doporučujeme ověřit, kde má TV (kterou máte v plánu na držák umístit) vývody na kabeláž. V případě, že na zadní straně, může být velmi malá vzdálenost od zdi problémem a manipulace s konektory může být problém. Stejně tak i zapojení USB flash disku nebo SD karty. Vzdálenost od zdi je možné zvětšit pomocí distančních kroužků, ty však nemusí být v balení každého držáku. Proto fixní držák doporučujeme spíše pro TV, která má vývody na kabeláž z boční nebo spodní strany.

Instalace je velmi jednoduchá. Součástí balení je také v 90% veškerý instalační materiál jako jsou vruty, hmoždinky i šrouby do TV. Svojí cenou jsou navíc cenově dostupné pro každého.


Mezi námi doporučované držáky patří Northabyou C2F, Northbayou C3F, EDBAK PWB1MC-777


Fixní držáky na TV


 

Sklopné držáky na TV

Sklopné TV držáky umožňují naklopit obrazovku televizoru směrem dolů a u některých modelů i nahoru. Stejně jako fixní držáky tak i držáky sklopné disponují poměrně velkou nosností a malou vzdáleností od zdi. Náklony držáků se pohybují v rozmezí 5 ° - 20 ° ve výjimečných případech i více. 

Sklopné držáky se liší především již zmíněnou nosností, velikostí úhlu pro náklon a především systémem náklonu. U starších typů držáků je systém náklonu řešen povolením šroubů na každém ramenu. Tento systém je velmi nepohodlný, neboť vzhledem k malé vzdálenosti od zdi se k šroubům hůře dostává a manipuluje. Nové držáky mají systém, kde není třeba nic povolovat a TV si pohodlně naklopíte. Pouze v prvním okamžiku nastavíte sílu (dle TV) jakou potřebujete náklonu docílit. 

Velikost úhlu náklonu se u jednotlivých držáků liší. Náklony se pohybují, jak bylo již zmíněno, v rozmezí 5 ° až 20 °, přičemž ze zkušenosti můžete potvrdit, že například úhel 10 ° je zcela dostačující pro běžné domácí užití.


Mezi námi doporučované držáky patří Northbayou C2T, Northbayou D-70-T, MC-605N a Northbayou C3T

 

Držák na televizi s náklonem Northbayou C2TKloubové (otočné) držáky na TV

Otočné TV držáky se dají rozdělit na dva druhy. Prvním jsou držáky bez výsuvného ramene, které nabízí pouze mírný náklon a mírné natočení do stran (dle velikosti TV). Mezi takové držáky se řadí například MC-501-A. Tyto držáky nemají výsuvné rameno, není tedy možné otočit obrazovku o více než 20 ° na každou stranu.

Oproti tomu držáky s výsuvným ramenem umožní nejen náklon obrazovky, ale také odsunutí TV od zdi a následní natočení do stran. Tyto držáky poskytují širokou škálu možností nastavení obrazovky. Je možné pohodlně odsunout TV od zdi a následně jej natočit do stran. Dle velikosti TV a typu kloubového držáku je také možné natočení až o 90 °, tedy kolmo ke zdi.

Některý typy kloubových držáků jsou vhodné i pro zavěšení TV do rohu místnosti. Zde doporučujeme spíše jednoramenné držáky (např. Northbayou DF-400), než držáky dvojramenné (např. Northbayou SP-500). Je to z důvodu pohodlnější manipulace a větším možnostem nastavení.

Udávaná nosnost otočných držáků zůstává stejná při jakékoliv pozici držáku. To znamená, že i při maximálním vytažení (maximální páce) je udávaná nosnost garantována.

Rozdíly mezi držáky jsou velké. Od nosnosti, přes maximální vzdálenost od zdi až po design či jednoramenné provedení nebo dvojramenné provedení. 


Mezi námi doporučované držáky patří Northbayou DF-400, Nortbayou SP-500, Northbayou SP-2 a Northbayou L-600TV držák Northbayou SP-2Výškově nastavitelné držáky na TV

Držáky TV s výškovým nastavením nabízejí uživateli nejvyšší komfort při sledování TV. Nejenom že mají všechny vlastnosti otočných držáků, ale navíc umožní změnu výšky TV. Změnu výšky zajišťuje pružina nebo píst. U těchto držáků je kromě maximální hmotnosti udávána také hmotnost minimální. Je to z důvodu, aby nedocházelo k samovolnému navrácení TV do "horní pozice".

Na regulaci výšky nepotřebujete žádné nářadí. Vše zvládnete rukou bez nutnosti povolení šroubů. Prostě a jednoduše "potáhnete" TV směrem dolů nebo nahoru.

Držáky se opět liší nosností, samozřejmě VESA standardem, vzdáleností od zdi a v neposlední řadě také designem. Většina také disponuje systémem pro vedení kabeláže. 

 

Za nás doporučujeme následující výškově nastavitelné držáky: Northbayou F-500, M-94, Northbayou F-200


Otočný a výškově nastavitelný TV držák M-94


Stropní držáky na TV

TV držáky s uchycením na strop se používají v případě, že není možné TV zavěsit klasickým způsobem na zeď. Drtivá většina těchto držáků nabízí kompletní polohovatelnost (otáčení do stran, náklon,..). Samozřejmostí jsou pak systémy pro vedení kabelů vnitřkem držáku. V závislosti na typu je také možné televizor po zavěšení výškově nastavit

Do nejrůznějších podniků se pak dodávají i stropní držáky na více obrazovek

Držáky se liší výškovým nastavením, samozřejmě nosností a VESA standardem a také designem.


Mezi nám doporučované držáky patří Northbayou T-560 a Northbayou T-3260


Držák na TV na strop Northbayou T-3260Podstavce (stojany) pod TV

Stolní podstavce pod TV nahrazují klasické stojánky, které jsou dodávány součástí balení televize. Je možné jimi stojánky bez obav nahradit a postavit na komodu nebo televizní stolek

U těchto podstavců je třeba brát v potaz jeho nosnost a následnou stabilitu TV. Některé typy jsou navíc otočné, takže si pohodlně můžete natočit obrazovku do stran. Výhodou také může být také výškově nastavení. Toto je řešeno tak, že některé stojany umožňují 2 až 3 výškové polohy.


Mezi námi doporučované stolní stojany patří FNP1 a FNP2


Stojan na TV stolní FNP1


Pokud již víte, který držák je pro vás ten nejvhodnější, můžete přejít na výběr držáku a ověření jeho kompatibility s televizorem.

Jak vybrat držák na TV a ověřit kompatibilitu


<< zpět na průvodce..

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace