Výběr držáku ve 3+1 krocích

Chcete držák na TV a nevíte jaký vybrat, resp. jak ověřit kompatibilitu? Pak je těchto následujících pár řádků určeno právě vám. Není to nic složitého. Zde jsou 3 základní kroky a jeden bonusový, kterými je třeba se řídit.


1. Krok

Ujasněte si, jaký držák máte v plánu zakoupit. Zda má být čistě fixní (pouze zavěšení na zeď), sklopný (náklon obrazovky směrem dolů), otočný (nastavitelná vzdálenost od zdi a natočení do stran) nebo stropní (zavěšení TV ze stropu). Pokud budete potřebovat specifický držák (do rohu, natočení TV o 90°, určitou vzdálenost od zdi,...) využijte našeho průvodce, nebo se obraťte na naši zákaznickou podporu. 


Otočný držák na televizi L-600

2. Krok

Zjistěte VESA normu (rozteč závitů na zadní straně TV) vaší TV a porovnejte s VESA standardem držáku. Pokud držák podporuje VESA normu vaší TV, můžete držák použít. Pokud nevíte, co je VESA standard, doporučujeme náš článek - Co je to VESA, kde je všechno dopodrobna vysvětleno.


VESA norma - přehled

3. Krok

Porovnejte hmotnost TV s nosností držáku. Není na škodu si nechat menší rezervu, neboť nějakou hmotnost má kabeláž a při instalaci je o TV také můžete opřít a řešit nepříjemnou situaci, ještě před zavěšením TV, není zcela ideální. U výškově nastavitelných držáků je třeba dbát i na minimální hmotnost televizoru kvůli správné funkčnosti výškového nastavení.

Pevný držák na televizi


4. Krok (bonusový)

Neřešte velikost úhlopříčky. Především u sklopných a fixních držáků. Jedná se pouze o doporučený a orientační parametr, nikoli však směrodatný. Ve skutečnosti je důležitý VESA standard (zda vyhovuje) a samozřejmě nosnost. U kloubových držáků platí vesměs to samé. Změna nastává ve chvíli, kdy potřebujete TV otočit do konkrétního úhlu, nebo při častější manipulaci. V tomto případě doporučujeme konzultaci s prodejcem. Pokud se vám však zamlouvá držák, jehož maximální doporučená úhlopříčka je 50" a vy jej chcete použít pro TV o velikosti 52", není v tom žádný problém (pokud vyhovuje VESA a hmotnost TV).To jsou základní a jednoduché kroky, které vám pomůžou vybrat vhodný TV držák. Pro podrobnější popis o výběru držáku navštivte náš článek Jak vybrat držák na TV, který uvádí i několik praktických příkladů pro lepší představivost. Pokud chcete mít TV mobilní, je ideální variantou stojan na TV.


Nevíte si rady?

My vám poradíme

Do poradny

poradce@televiznidrzaky.cz
+420 778 757 552