Jak si "chránit záda" při práci za stolem

Miliony dospělých trpí chronickou bolestí zad.


Jedná se o hlavní příčinu pracovní neschopnosti a každodenní činnosti mohou být nesnesitelné. Vzhledem k tomu, že profese nadále podporují dlouhodobé sezení, naše záda na to budou doplácet. Zde je návod, jak si můžete "chránit záda při sezení":


1. Roztažení hrudního koše

Hrudní páteř je oblast mezi horní a střední částí zad. Je zodpovědná za 80 % rotačních pohybů trupu. Špatný stav hrudní páteře je hlavní příčinou omezení pohyblivosti. Tento strečink snižuje bolest a napětí a zlepšuje pohyblivost.

Protažení hrudního koše


2. Protažení kyčelních ohýbačů

Při celodenním sezení dochází k oslabení ohýbačů kyčlí. To může vést k problémům s držením těla a stabilitou a v pozdějším věku dokonce k vážnějším zraněním kyčlí.

Tento strečink zvrátí negativní účinky sezení na vaše kyčle.3. Hýžďové mosty

Hýžďové svaly jsou klíčovou svalovou skupinou, která roztahuje boky a odlehčuje dolní část zad. Hýžďový most je skvělým cvikem pro posílení hýždí a zvýšení síly středu těla a celkové stability.4. Zkroucení vsedě

Tento jednoduchý pohyb protahuje krk, hrudník a ramena, stejně jako horní a dolní část zad. Pokud je budete provádět pravidelně, posílíte jádro těla, zmírníte bolest zad ze sezení a zlepšíte celkovou pohyblivost.

Zkroucení v sedě


Kancelářský tip pro minimalizaci bolesti zad:

Používejte výškově nastavitelný stůl ve stoje. Mnohé z nich umožňují přepínat mezi sezením a stáním stisknutím tlačítka. To vás povzbudí k tomu, abyste trávili čas na nohou, a ne shrbení na židli. Je to malá investice s velkou návratností.


Výškově nastavitelný stůl


Začněte hned!

Péče o své tělo nebudete nikdy litovat. Investujte čas do svého zdraví hned teď, abyste si mohli užívat života, který si tak usilovně budujete.


Zdroj: twitter.com/johnnyxbrown/status/1603013948017889280

Nevíte si rady?

My vám poradíme

Do poradny

poradce@televiznidrzaky.cz
+420 778 757 552