Jak používat navigaci na kole a neztratit se

Navigace na kole

Navigace na kole se stává stále populárnějším vybavením pro cyklisty, kteří chtějí mít přehled o trase, po které jedou. Existuje několik typů navigací, které lze použít na kole, a v tomto článku se podíváme na to, jaké navigace použít, jaké aplikace lze použít, jak si trasu naplánovat a poznat profil trasy, a jak správně používat navigaci na kole.


Jaké navigace použít

Existují dva hlavní typy navigací, které se používají na kole: speciální cyklistické navigace a smartphony s aplikacemi pro navigaci na kole. Speciální cyklistické navigace mají dotykové displeje a jsou navrženy tak, aby byly odolné vůči počasí a vibracím. Tyto navigace jsou obvykle dražší než smartphony, ale nabízejí lepší viditelnost, delší výdrž baterie a odolnost vůči počasí.

Smartphony s aplikacemi pro navigaci na kole jsou levnější alternativou k speciálním cyklistickým navigacím. Tyto aplikace jsou obvykle zdarma nebo za nízkou cenu a dají se stáhnout z App Store nebo Google Play. Tyto aplikace vyžadují držák na mobil na kole, aby byl telefon upevněn na kole.

TIP: S držákem na mobil s powerbankou na kole budete mít neustále plnou baterii pro GPS a navigaci, takže se nemusíte obávat, že se na cestě ztratíte.

Držák na mobil s powerbankou

Jaké aplikace lze použít

Existuje několik populárních aplikací pro navigaci na kole, jako například Mapy.cz, MapMyRide nebo BikeComputer. Tyto aplikace nabízejí funkce jako plánování trasy, sledování trasy nebo sdílení trasy s přáteli.

Cyklistická navigace mapy.cz

Jak si trasu naplánovat a poznat profil trasy

Před výletem je důležité si trasu naplánovat a poznat profil trasy. To znamená zjistit, jak dlouhá trasa je, jaká jsou stoupání a klesání, a jaká jsou nebezpečná nebo neznámá místa na trase. To vám pomůže připravit se na trasu a vyhnout se překvapením.

Důležitost správného upevnění navigace na kole

Správné upevnění navigace na kole je důležité pro bezpečnost a pohodlí. Navigace by měla být upevněna tak, aby byla snadno čitelná a aby nebránila v jízdě. Držák na mobil na kole by měl být pevně upevněn, aby se telefon nevysunul a nezpůsobil nehodu.

Výhody a nevýhody jednotlivých typů navigací

Speciální cyklistické navigace mají větší odolnost vůči počasí a vibracím, lepší viditelnost a delší výdrž baterie. Na druhé straně jsou dražší než smartphony s aplikacemi pro navigaci na kole. Smartphony s aplikacemi pro navigaci na kole jsou levnější alternativou, ale vyžadují držák na mobil na kole a nemají stejnou odolnost jako speciální cyklistické navigace.

Jak správně používat navigaci na kole

Při používání navigace na kole je důležité držet se trasy a nezabloudit. Je také důležité pamatovat si, že navigace není vždy 100% přesná a mohou se objevit chyby nebo nesprávné trasy.

TIP: Při deštivých cyklovýletech doporučujeme vodotěsnou tašku na rámu kola.

Vodotěsná taška na bicykel


Tipy na nejlepší příslušenství na kolo

Voděodolný držák na mobil na kolo WBB2BK

WBB2BK


Držák na mobil na kolo 4v1 s powerbankou XT50


XT50


Nevíte si rady?

My vám poradíme

Do poradny

poradce@televiznidrzaky.cz
+420 778 757 552