Jak používat navigaci na kole a neztratit se

Navigace na kolo se stává stále populárnějším vybavením pro cyklisty, kteří chtějí mít přehled o trase, kterou jedou. Existuje několik typů navigací, které se mohou na kolo použít, a v tomto článku se podíváme na to, jaké navigace použít, jaké aplikace se mohou použít, jak si trasu projet a znát profil trasy, a jak správně používat navigaci na kole.


Jaké navigace použít

Existují dva hlavní typy navigací, které se na kolo používají: speciální cyklistické navigace a chytré telefony s aplikacemi pro navigaci na kolo. Speciální cyklistické navigace jsou vybaveny dotykovými displeji a jsou navrženy tak, aby byly odolné proti počasí a vibracím. Tyto navigace jsou obvykle dražší než chytré telefony, ale nabízejí lepší viditelnost, delší výdrž baterie a odolnost proti počasí. Chytré telefony s aplikacemi pro navigaci na kolo jsou levnější alternativou k speciálním cyklistickým navigacím. Tyto aplikace jsou obvykle zdarma nebo za nízkou cenu a lze je stáhnout z App Store nebo Google Play. Tyto aplikace vyžadují držák na kolo na mobil, aby byl telefon uchycený na kole.

TIP: S držákem na mobil s powerbankou na kole budete mít neustále plnou baterii pro GPS a navigaci, takže se nemusíte obávat, že se na cestě ztratíte.

Držák na mobil s powerbankou

Jaké aplikace se mohou použít

Existuje několik populárních aplikací pro navigaci na kolo, jako například Mapy.cz, MapMyRide, nebo BikeComputer. Tyto aplikace nabízejí funkce jako plánování trasy, sledování trasy, nebo sdílení trasy s přáteli.

Cyklistická navigace mapy.cz

Jak si trasu projet a znát profil trasy

Před výletem je důležité si trasu projet a znát profil trasy. To znamená zjistit, jak dlouhá trasa je, jaké jsou stoupání a klesání, a jaké jsou nebezpečné nebo neznámé úseky trasy. To vám pomůže připravit se na trasu a vyhnout se překvapením.

Důležitost správného uchycení navigace na kolo

Správné uchycení navigace na kolo je důležité pro bezpečnost a pohodlí. Navigace by měla být uchycena tak, aby byla snadno čitelná a aby nebránila v jízdě. Držák na kolo na mobil by měl být pevně uchycený, aby se telefon nevysunul a nezpůsobil nehodu.

Výhody a nevýhody jednotlivých typů navigací

Speciální cyklistické navigace mají větší odolnost proti počasí a vibracím, lepší viditelnost a delší výdrž baterie. Na druhou stranu jsou dražší než chytré telefony s aplikacemi pro navigaci na kolo. Chytré telefony s aplikacemi pro navigaci na kolo jsou levnější alternativou, ale vyžadují držák na kolo na mobil a nemají stejnou odolnost jako speciální cyklistické navigace.


Jak správně používat navigaci na kole

Při používání navigace na kole je důležité držet se trasy a neztratit se. Je také důležité pamatovat na to, že navigace není vždy 100% přesná a mohou se objevit chyby nebo nesprávné trasy.

TIP: Pro deštivé cyklo výlety doporučujeme voděodolnou brašnu na rám kola.

Voděodolná brašna na kolo

Nevíte si rady?

My vám poradíme

Do poradny

poradce@televiznidrzaky.cz
+420 778 757 552