Jak vyčistit obrazovku LED televize


Prach, šmouhy a další nečistoty jsou nevzhledné a při sledování můžou vadit. Existuje lehké řešení, které obrazovku snadno vyčistí. K čištění televizní obrazovky však používejte pomůcky pouze k tomu určené. Nevhodné čističe a hadříky můžou při čištění obrazovku poškodit. Každý typ televize potřebuje trochu odlišnou péči, ale postup je téměř vždy stejný.  


Jak často obrazovku čistit? 

Čištění obrazovky TV provádějte pravidelně, ale ne denně. Doporučuje se alespoň 1x za týden, nejlépe 2x za týden.  


Čím obrazovku čistit?

Pro údržbu a čištění LED televize je důležité používat speciální čisticí prostředky, které neobsahují alkohol, hadříky z mikrovlákna a desinfekční ubrousky. Pro pohodlnou a efektivní údržbu doporučujeme používat čistící sadu určenou právě pro tento účel. 

Jak vyčistit obrazovku LED televize? V první řadě vždy odpojte televizi z elektrické sítě. Nechte ji vychladnout. Měkkým hadříkem na sucho setřete obrazovku od prachu. Hadřík otočte nebo vyměňte za čistý, párkrát na něj naneste čistič, abyste ho navlhčili a obrazovku jemně setřete. Než televizi zapnete, nechte obrazovku uschnout. 


Proč je údržba důležitá? 

Mimo zlepšení estetické stránky, dodržováním pravidelné údržby prodloužíte životnost a snížíte kazivost televizoru.  


Jak a čím čistit další druhy obrazovek 

LCD - k čištění použijte hadřík, setřete prach, nastříkejte speciální prostředek na LCD obrazovky a stírejte pás po pásu.   

OLED - potřebují speciální péči. Je důležité starat se o ně pravidelně. Menšími krouživými pohyby obrazovku nejprve na sucho setřete, pak ji stejným způsobem omývejte, netlačte, jen jemně a zlehka otírejte. 

QLED - na hadr lehce stříkněte destilovanou vodu a setřete.

PLAZMA - doporučujeme použít speciální čistící ubrousky, kterými obrazovku setřete. 

Nezapomeňte nečistoty odstranit i z rámu televize. 

Univerzální čistič obrazovek můžete koupit zde


Tipy na závěr 

Čistící sada HS-150, vybavená 150 ml čističe bez alkoholu a s utěrkou z mikrovlákna, je ideální pro bezpečné a účinné čištění televizí. Její složení zaručuje dokonalou péči bez poškození citlivých obrazovek.

K minimalizování šmouh a otisků prstů můžou pomoci držáky na televizi. Umožní Vám i jednodušší čistění televizoru, díky snadnému otáčení dle potřeby.  

Lepší manipulaci a nastavení monitoru Vám zajistí praktické držáky na monitory. Ramenem lze pohybovat do polohy, do které potřebujete. 

Nevíte si rady?

My vám poradíme

Do poradny

poradce@televiznidrzaky.cz
+420 778 757 552