Jaká je nejlepší vzdálenost pro sledování TV


Nejlepší vzdálenost od TV

Mnoho lidí si při nákupu televizoru nepokládá otázku, „jak daleko sedět od televize?“ Nicméně, otázka řešící vzdálenost od TV by při výběru měla hrát svou roli, jelikož ovlivňuje její sledování. Díky správnému výpočtu dosáhneme maximálního prožitku ze sledování. 


Tabulka vzdáleností

Jistě si pokládáte otázku, z jaké vzdálenosti máte sledovat televizi? Ideální vzdálenost sledování TV od sedačky je zhruba 2,5x větší, než je úhlopříčka televize. Dle vypočítané vzdálenosti, můžeme zhruba odhadnout i ideální velikost televizoru. 

Pro rychlejší výpočet jsme pro Vás připravili tabulku s vypočítanou optimální pozorovací vzdáleností od televizní obrazovky po sedačku.  

Optimální vzdálenost od TV

Z tabulky již víme, že jednotná doporučená vzdálenost od TV neexistuje. Vhodnou optimální vzdálenost od televize zjistíme pomocí více faktorů. Ke správnému výpočtu je potřeba znát velikost úhlopříčky a rozlišení televizoru. Pomocí těchto dvou údajů zjistíme vhodnou pozorovací vzdálenost. Mezi další faktory řadíme velikost a rozpoložení pokoje a výšku zavěšení televizoru, např. pomocí držáku na TV. Přičemž platí, že střed obrazovky by měl být zhruba ve výši očí. Do jaké výšky tedy zavěsit TV?Proč je vzdálenost důležitá?

Lidské oko je zvlášť citlivý a složitý orgán, který nám umožňuje vnímat detailně. V přílišné blízkosti sezení u obrazovky nebude oko vnímat ucelený obraz. Obraz bude horší, jelikož budete vnímat jednotlivé pixely, ze kterých je obraz tvořen. Naopak, pokud bude vzdálenost příliš velká, oko nebude schopno vnímat jednotlivé detaily. Proto doporučujeme držet se tabulky, čímž dosáhnete co největšího zážitku při sledování.

Podstavec - stojan pod TV

Tipy na nejlepší držáky na TV

Nevíte jaký držák z naší nabídky vybrat? S těmito variantami budete maximálně spokojeni a zvolíte zaručeně správně.

Otočný držák na TV

Ekonomická varianta

HT-781

 - Pohodlná manipulace všemi směry, ideální do obývacího i dětského pokoje.


Výklopný držák na TV

Nejlepší poměr cena / výkon

Držák HS-X8

 - Pevná konstrukce, krytky na vedení kabelů, snadná instalace.


Prvotřídní kvalita

SP-2/L700

 - Robustní konstrukce, možnost natočení kolmo ke zdi (o 90°), nosnost 68 kg.


Pokud již víte, který držák je pro vás ten nejvhodnější, můžete přejít na výběr držáku a ověření jeho kompatibility s televizorem.

Nevíte si rady?

My vám poradíme

Do poradny

poradce@televiznidrzaky.cz
+420 778 757 552