Jak vybrat?


Jaký druh TV držáku vybrat?

Před zakoupením televizního držáku si promyslete jaký držák budete vlastně potřebovat. Zda držák fixní (s televizorem po zavěšení nelze manipulovat), sklopný (možnost náklonu televizoru dolů a u některých držáků i nahoru), kloubový (TV je umístěna na kloubu - natáčení televize do stran + náklon) nebo stropní (zavěšení TV na strop). Pro lepší přehled navštivte podrobný popis jednotlivých držáků na Tv.


 


Jak poznám kompatibilitu s mojí TV?

Pokud už víte jaký držák pro televizi použijete, můžeme přejít k parametrům podle kterých zjistíte, zda je držák pro Váš televizor vhodný. Některé obchody (zejména velké elektra) mylně informují zákazníka, že je třeba se řídit při výběru držáku velikostí úhlopříčky. Není to však pravda. Informace o velikosti TV u popisu držáku není směrodatná a nelze se podle ní 100% orientovat. Jedná se pouze o orientační údaj. Nejdůležitějšími parametry, které je třeba před koupí držáku ověřit je VESA norma (VESA standart) a hmotnost TV.


VESA norma je rozteč závitů (čtyři otvory pro šrouby) na zadní straně TV pro uchycení držáku (šířka x výška). Obecně se dá říci, že čím větší TV tím větší VESA, ale ani to vždy neplatí. Jako příklad nám poslouží TV o velikosti 42", jenž byla vyrobena v letošním roce. Na zadní straně TV naměříme VESA normu 200x200mm. Pro porovnání použijeme stejně velkou TV (42") vyrobenou stejným výrobcem, ale o 3-4 roky dříve. Zde naměříme VESA normu 400x400mm. Ikdyž se jedná o velikostně stejné TV i od stejného výrobce každý z nich může mít VESA standart jiný. Dnešní TV mají VESA normu mnohem menší než starší televizory.


U držáků v naší nabídce naleznete vypsané jednotlivé VESA standardy, které daný držák podporuje


Televizní držáky mají určitou hmotnostní kapacitu. Před zakoupením držáku se vždy ujistěte, že hmotnost Vaší TV není větší než nosnost držáku...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace