Jak vybrat?

Jak vybrat držák na televizi?


Zjistěte přesný typ TV

Přesný model televize najdete na štítku na zadní straně, v návodu, na prodejní faktuře nebo na internetu při nákupu.Zadejte typ TV do našeho filtru

Po zadání typu TV (např. Samsung UE55AU9072), se zobrazí vhodné držáky

Filtr držák na TV - jak vybrat držák na TV

Pokud filtr nenajde vaši TV, postupujte následovně:


Změřte VESA standard u TV

Jsou to montážní otvory na zadní straně TV. Vzdálenost se měří šířka x výška. Hodnotu můžete najít i v návodu nebo na webu výrobce TV. Měřte na středu závitu.
Hodnota může být např. 100x100 mm.

Úhlopříčka je při výběru držáku na TV pouze orientační.

Jak vybrat držák na TV - měření VESA standardu 


Zjistěte váhu televize

Hmotnost TV vždy ověřujte bez podstavce. Tuto informaci opět můžete najít i v návodu nebo na webu výrobce TV.Porovnejte s údaji u vybraného držáku

U držáku na TV je vždy uvedena jeho nosnost a výčet VESA standardů, které podporuje. Pokud má držák dostatečnou nosnost a podporuje Váš VESA standard, můžete jej použít.

Jak vybrat televizní držák


Naše držáky jsou univerzální

Naše držáky jsou univerzální pro všechny značky televizí jako Samsung, LG, Sony, Panasonic, Hisense a další. Zakoupili jste televizi v elektru nebo na e-shopu Okay, Alza, Mall, Planeo? U nás najdete držáky, které přesně padnou na Vaši TV.


Tipy na nejlepší držáky na TV

Nevíte jaký držák z naší nabídky vybrat? S těmito variantami budete maximálně spokojeni a zvolíte zaručeně správně


Otočný držák na TV

Ekonomická varianta

HT-781 - Pohodlná manipulace všemi směry, ideální do obývacího i dětského pokoje. 


Výklopný držák na TV

Nejlepší poměr cena / výkon

Držák HS-X8 - Pevná konstrukce, krytky na vedení kabelů, snadná instalace.Prvotřídní kvalita

L700 - Robustní konstrukce, možnost natočení kolmo ke zdi (o 90°), nosnost 68 kg.


Na výběr držáku se můžeme podívat podrobněji


Vyberte typ držáku

Na výběr máme několik druhů držáků. Od fixních, přes sklopné, kloubové, stropní až po výškově nastavitelné. Je tedy dobré si promyslet, co od držáku očekáváme, kam jej chceme umístit a jakou má plnit funkci.

Výhodou např. kloubového držáku je, že je kdykoliv můžete odsunout od stěny a pohodlně připojit kabely nebo USB.

Pokud již víme, jaký typ držáku budeme chtít, můžeme se vrhnout na ověření kompatibility. Znovu připomínáme, že velikost úhlopříčky nehraje při výběru roli, nemusíte se tedy na ni ohlížet (byť vám můžou někteří prodejci tvrdit opak). 

Podrobný popis jednotlivých druhů TV držáků


Co je při výběru opravdu důležité:

Řídit se je nutné pouze dvěma údaji. Tím prvním je hmotnost TV, která nesmí přesáhnout nosnost držáku. U kloubových držáků je nosnost stejná i v případě maximálního vysunutí TV od zdi. Doporučujeme nosnost nepodceňovat, neboť například kabeláž také něco váží a také existuje možnost, že se při montáži o TV na držáku opřete a neštěstí může být na světě. Nosnost držáků je samozřejmě poddimenzována, ale rádi bychom se vyhnuli nepříjemným zkušenostem. 


Druhým neméně důležitým parametrem je VESA standard (někdy také VESA norma, nebo jen zkráceně VESA). Jedná se o rozteč montážních otvorů na zadní straně TV, na které připevníte držák. Každý výrobce nebo modelová řada může mít rozměr jiný, proto jej musíme zjistit. Můžeme na to jít několika způsoby. 

Tím nejideálnějším je vzít obyčejný metr a rozteče změřit (měří se vždy šířka x výška a na střed otvoru - například 200x200 mm). Budete tak mít jistotu správných rozměrů. Druhou možností je najít tento údaj v návodu (ne každý výrobce toto udává) nebo přímo na štítku na zadní straně TV. Třetí variantou je zadat přesné označení modelu TV do Google a za název dopsat VESA. V tomto případě doporučujeme projít několik na sobě nezávislých zdrojů, než si budete jisti správným rozměrem.

Jak vybrat držák na TV - měření VESA standardu   

Nyní můžeme přejít k ověření kompatibility TV s držákem na základě VESA normy. Každý držák disponuje minimálně jedním (ale v drtivé většině několika) VESA standardem. Tento údaj je vždy u konkrétního držáku zmíněn. V našem případě najdete vždy výpis všech VESA standardů, které daný držák podporuje. 

Případně se může objevit informace, že příslušný držák disponuje VESA normou např. 100x100 až 400x400 mm. Značí to rozmezí, které držák podporuje.

Pro jistotu si vše ukážeme na praktickém příkladu

Poslouží nám televizor o hmotnosti 24 kg, u kterého jsme zjistili VESA standard 200x200 mm. Zamlouvá se nám držák Northbayou SP-500, který má nosnost 36 kg. Nosnost je pro náš televizor tedy dostačující. V tabulce pod popisem držáku vidíme, že námi požadovaný VESA standard držák podporuje . Můžeme ho tedy bez obav použít.

Tímto bychom tedy měli přehled, jak vybrat TV držák a ověření jeho kompatibility s televizorem. V případě, že si nejste jisti výběrem, nebo jen nemáte čas na studování, neváhejte nás kontaktovat. Rádi a rychle vyhotovíme nabídku s několika typy držáků přímo pro vás.

Kontaktujte nás na e-mailu poradce@televiznidrzaky.cz nebo rovnou zavolejte na +420 778 757 552.


Nevíte si rady?

My vám poradíme

Do poradny

poradce@televiznidrzaky.cz
+420 778 757 552